Wyniki oceny

Wyniki oceny formalnej

Informacja o zakończeniu oceny formalnej projektów w ramach Działania 10.06 „Przybliżenie Wielkopolski Wschodniej do osiągnięcia neutralności klimatycznej” Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski na lata 2021-2027 (nabór numer FEWP.10.06-IZ.00-004/24).

Instytucja Zarządzająca FEW 2021+ informuje, że w ramach naboru złożono 3 wnioski. Wszystkie projekty zostały ocenione pozytywnie.

W związku z powyższym IZ FEW 2021+ przedstawia listę projektów ocenionych pozytywnie i przekazanych do oceny merytorycznej.

Opublikowano: 13.05.2025 r.

Szczegóły naboru

Dla kogo
  • Administracja publiczna
  • Partnerstwa
  • Organizacje społeczne i związki wyznaniowe
  • służby publiczne

O dofinansowanie w ramach naboru mogą ubiegać się:

  1. Jednostki Samorządu Terytorialnego
  2. Klastry
  3. Kościoły i związki wyznaniowe
  4. Organizacje pozarządowe
  5. Partnerstwa Publiczno-Prywatne
  6. Jednostki organizacyjne działające w ramach jednostek samorządu terytorialnego
     

Wsparcie nie jest skierowane dla wspólnot, spółdzielni mieszkaniowych i TBS.

Projekty muszą być realizowane na terenie Wielkopolski Wschodniej (miasto Konin oraz powiaty: koniński, kolski, słupecki i turecki).

Partnerstwo w projekcie jest możliwe na warunkach określonych w części II J i II J.1 Regulaminu wyboru projektów.

Na co

1. W ramach naboru wsparciem zostaną objęte inwestycje w zakresie kompleksowej (głębokiej) modernizacji energetycznej budynków mieszkalnych wielorodzinnych między innymi w:

  1. ocieplenie obiektu, wymianę okien, drzwi zewnętrznych oraz oświetlenia na energooszczędne,
  2. przebudowę/modernizację systemów grzewczych, w tym CO (wraz z wymianą źródła ciepła na OZE, podłączeniem do niego czy podłączeniem do sieci ciepłowniczej),
  3. instalację/przebudowę systemów wentylacji i klimatyzacji,
  4. instalację/przebudowę systemów chłodzących,
  5. instalację OZE w modernizowanych energetycznie budynkach (tylko na potrzeby użytkowe budynku, moc instalacji OZE powinna odpowiadać zapotrzebowaniu na energię elektryczną/cieplną budynku),
  6. wymianę oświetlenia na energooszczędne w częściach wspólnych budynków,
  7. zastosowanie inteligentnych systemów zarządzania energią,
  8. modernizację instalacji wewnętrznego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej,
  9. przeprowadzenie audytów energetycznych (jako elementu projektu inwestycyjnego).

Nabór nie jest skierowany na realizację projektów podlegających zasadom pomocy publicznej.
Szczegółowe zapisy dotyczące warunków udziału w naborze zostały zawarte w Regulaminie wyboru projektów.

Jak się ubiegać?

Wniosek o dofinansowanie projektu należy wypełnić on-line i wysłać w formie elektronicznej w Lokalnym Systemie Informatycznym do obsługi Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021 - 2027 (LSI 2021+) od 2 grudnia 2024 r. do 17 lutego 2025 r. Przygotowywanie wniosków w Systemie LSI 2021+ możliwe jest już od momentu ogłoszenia naboru, tj. 2 grudnia 2024 roku.

Wniosek uznaje się za złożony jeśli został wysłany w okresie trwania naboru, nie został wycofany oraz został podpisany w nieprzekraczalnym terminie do 5 dni od dnia zakończenia naboru (kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym osoby/osób uprawnionych do reprezentowania podmiotu aplikującego o dofinansowanie). Niezależnie od tego czy Wnioskodawca chce podpisać wniosek profilem zaufanym czy podpisem kwalifikowanym, konieczne jest zarejestrowanie konta na stronie profilu zaufanego https://pz.gov.pl/.

Link do strony systemu LSI 2021+

Finanse

Minimalna wartość wydatków kwalifikowalnych w projekcie to 500 000,00 PLN.

Maksymalny poziom dofinansowania projektu: 80% wydatków kwalifikowalnych.
Na kwotę wsparcia składają się środki z:

  1. FST – do 70% kosztów kwalifikowalnych,
  2. Budżet Państwa – do 10% kosztów kwalifikowalnych.
     

Projekty rozliczane będą w oparciu o wydatki rzeczywiście poniesione, zgodnie z częścią II I.1 Regulaminu wyboru projektów, za wyjątkiem kosztów pośrednich projektu, które rozliczane będą stawką ryczałtową w wysokości 2,5% - naliczaną od bezpośrednich (rzeczywiście poniesionych) kosztów kwalifikowalnych projektu. Ujęcie kosztów pośrednich w harmonogramie realizacji projektu stanowi warunek obligatoryjny dla wszystkich projektów, których wartość kosztów kwalifikowalnych jest równa lub niższa od 1 000 000,00 PLN.

Całkowita kwota przeznaczona na dofinansowanie projektu w ramach naboru jest zgodna z Harmonogramem naborów wniosków o dofinansowanie dla Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027 wynosi 30 857 142,85 PLN (słownie: trzydzieści milionów osiemset pięćdziesiąt siedem tysięcy sto czterdzieści dwa złote i osiemdziesiąt pięć groszy), w tym:
 

  • FST 27 000 000,00 PLN (słownie: dwadzieścia siedem milionów złotych 00/100),
  • Budżet Państwa 3 857 142,85 PLN (słownie: trzy miliony osiemset pięćdziesiąt siedem tysięcy sto czterdzieści dwa złote i osiemdziesiąt pięć groszy).

Wskazana kwota może ulec zmianie.

Przydatne wskazówki

Zobacz odpowiedzi na często zadawane pytania

Pytania prosimy kierować mailowo na adres ocenaformalna2@umww.pl, telefonicznie pod numerem tel. 61 626 61 13 lub bezpośrednio do Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Poznaniu al. Niepodległości 34, 61-714 Poznań, tel. 61 626 72 60 lub do pozostałych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie wielkopolskim: http://wrpo.wielkopolskie.pl/punkty-informacyjne.


Wsparcie techniczne w zakresie obsługi Systemu LSI2021+ udzielane jest poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie https://lsi2021.wielkopolskie.pl (menu "Kontakt").

Dokumenty

Załączniki dodatkowe:

28. Wytyczne do umów o poprawę efektywności energetycznej 

Aktualności

Start
Koniec