Sprawdź Fundusze na dany cel,
realizowane w całym kraju
Sprawdź Fundusze na dany cel,
realizowane w całym kraju
Sprawdź, co oferują Fundusze
w Twoim regionie
Sprawdź, co oferują Fundusze
w międzynarodowych programach
Zarząd Województwa Wielkopolskiego jako Instytucja Zarządzająca Programem Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021 - 2027 z dniem 9 czerwca 2025 roku ogłasza nabór wniosków w sposób niekonkurencyjny nr FEWP.03.02-IZ.00-003/25 w ramach Działania 03.02 Rozwój zrównoważonej mobilności miejskiej w ramach ZIT. Ogłoszenie zostało opublikowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.
O dofinansowanie w ramach naboru zgodnie z listą projektów do Strategii ZIT Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej może ubiegać się wyłącznie Powiat Kaliski.
Partnerstwo w projekcie jest możliwe na warunkach określonych w części II.J i II J.1 Regulaminu wyboru projektów.
W ramach naboru wsparciem zostaną objęte następujące typy projektów:
Wniosek o dofinansowanie projektu należy wypełnić on-line i wysłać w formie elektronicznej
w Lokalnym Systemie Informatycznym do obsługi Programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021 - 2027 (LSI 2021+) od 9 czerwca 2025 r. do 23 czerwca 2025 r. do godziny 23:59:59. Przygotowywanie wniosków w Systemie LSI 2021+ możliwe jest
już od momentu ogłoszenia naboru, tj. 9 czerwca 2025 r.
Wniosek uznaje się za złożony jeśli został wysłany w okresie trwania naboru, nie został wycofany oraz został podpisany w nieprzekraczalnym terminie do 5 dni od dnia zakończenia naboru (kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem potwierdzonym profilem zaufanym osoby/osób uprawnionych do reprezentowania podmiotu aplikującego o dofinansowanie). Niezależnie od tego czy Wnioskodawca chce podpisać wniosek profilem zaufanym czy podpisem kwalifikowanym, konieczne jest zarejestrowanie konta na stronie profilu zaufanego https://pz.gov.pl/.
Link do strony systemu LSI 2021+
a. Maksymalny poziom dofinansowania wynosi 70% wydatków kwalifikowalnych;
b. dla zadań obejmujących zakup i montaż instalacji OZE wynosi[2]:
I. w ramach pomocy de minimis maksymalnie 70% wydatków kwalifikowalnych, zgodnie z Rozporządzeniem de minimis, lub,
II. w ramach pomocy publicznej zgodnie z Rozporządzeniem OZE, poziom pomocy nie może przekraczać:
3. W przypadku kosztów poniesionych na opracowanie dokumentacji przygotowawczej, w tym dokumentacji technicznej i projektowej dotyczących elementów OZE i efektywności energetycznej, wsparcie tych wydatków będzie udzielane w ramach pomocy de minimis, w maksymalnej wysokości 70% kosztów kwalifikowalnych.
4. Projekty rozliczane będą w oparciu o wydatki rzeczywiście poniesione, za wyjątkiem kosztów pośrednich projektu, które rozliczane będą stawką ryczałtową w wysokości 2% - naliczaną
od bezpośrednich (rzeczywiście poniesionych) kosztów kwalifikowalnych projektu.
[1] O wyborze wariantu dofinansowania instalacji OZE w projekcie decyduje Wnioskodawca.
[2] Ostateczna kwota może ulec zmianie – Dostępność środków ustalana jest na bieżąco za pomocą algorytmu przeliczania środków EFRR, EFS+ oraz FST zgodnie z załącznikiem nr 32 do Kontraktu Programowego dla Województwa Wielkopolskiego.
Pytania prosimy kierować mailowo na adres ocenaformalna2@umww.pl, telefonicznie pod numerem tel. 61 626 61 18 lub bezpośrednio do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Poznaniu al. Niepodległości 34, 61 714 Poznań, tel. 61 626 72 60 lub do pozostałych Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w województwie wielkopolskim: http://wrpo.wielkopolskie.pl/punkty-informacyjne.
Wsparcie techniczne w zakresie obsługi Systemu LSI2021+ udzielane jest poprzez formularz kontaktowy dostępny na stronie https://lsi2021.wielkopolskie.pl (menu "Kontakt").